Om oss

Vilka är Vi?

Lindeberg Platt & Golvavjämning AB är ett väletablerat företag som utför allt inom Golv, Keramik och Sten. Vi utgår från vårt kontor i Åkersberga och hjälper i huvudsak byggföretag och fastighetsbolag med plattsättning, golv och mattläggning. Företaget utför uppdrag över hela Stockholmsområdet.

Vi är idag 25 anställda med lång erfarenhet inom plattsättning och golv. Lindeberg Platt & Golvavjämning är auktoriserade inom GVK och går löpande utbildningar. Vi har kollektivavtal genom medlemskap i Stockholms Byggmästarförening och Byggnads, samt innehar ID06.

Välkommen att kontakta oss hur vi kan hjälpa dig inom plattsättning, golv och mattläggning.

  • Professionella
  • Goda idéer
  • Noggranna medarbetare
  • Snabba svar

Vår största prioritering är 100% kundnöjdhet.

Kontakta oss redan idag för en kostnadsfri offert!

Vi på Lindeberg

Pelle Lindeberg

Lagledare & Ansvarig Mattläggning
070 – 725 81 55
pelle@lpog.se

Tomas ”Lillen” Hellström

Arbetsledare
070-606 14 79
tomas@lpog.se

Kent Andersson

Ansvarig Plattsättning
070 – 441 80 47
kent@lpog.se

Annika Granelund

Ekonomi/administration
070-496 29 22
annika@lpog.se

Benny Björk

Ansvarig Golvavjämning
070 – 591 89 56
benny@lpog.se

Kontoret

08 – 68 400 850
lindeberg@lpog.se

Leverantörer